neděle 26. května 2013

Ve víru oslav

Byl pátek podvečer. Na druhý den nás čekala jedna velká akce, oslava šedesátin tchána a sedmdesátin jeho tchyně. Zdlouhavé přípravy se blížily ke konci. Bylo nutno zabalit dárky, vymyslet něco smysluplného (pokud možno i vtipného) na přáníčka a zadělat na kváskový chleba.
Ale vezměme to popořádku. Nejprve se postaráme o dary-nedary. O ten nejzajímavější od nás se postaral manžel, jenž jej vymyslel a s pomocí velmi šikovného pana sklenáře i zrealizoval. Jeho cílem bylo vytvořit láhev v lahvi, ale tak, aby bylo možno se posléze dostat k obsahu bez totálního zničení obou sklenic. Nakonec se vše podařilo a výsledek je zde...

 
 
...zde vyfocen vrch a hrdlo, po otevření bude "obal" sloužit jako váza. V modré lahvi uvnitř se v době focení jistá tekutina ještě nenacházela, byla doplněna až na druhý den. Jednalo se o pěkně odleželou hruškovici:-)))
Posléze bylo zapotřebí připravit přáníčka. Ta jsem měla zakoupena od paní Marcelky, která vyrábí nádherné kousky na přání. Stačilo zadat, pro koho jsou a k jaké události, a pak už jen čekat na balíček. Bylo to krásné překvapení i pro mě. Texty jsem vytvořila den předem. Mám ráda, když do těchto malých dílek člověk vloží něco ze sebe, předtištěné mi přijdou dosti neosobní, člověk se pak už jen podepíše, ale tím to taky končí.
 
Co se týče babičky, dárek jsme jí předali už v březnu, proto se o něm ani nezmiňuju.
A nakonec trochu recese. Na plese jsme v tombole vyhráli čisticí sadu, ale hrozně mě pobavily přiložené rukavice. Okamžitě nás napadlo, že se budou tchánovi hodit na druhý den po oslavách, až všechen nepořádek bude muset uklízet. Takže jsme mu je zabalili a přiložili vzkaz, k jakému účelu jsou určeny.
A už chybí jen poslední věc, kterou jsem chtěla ještě v pátek stihnout. Pět dnů jsem si zakládala na domácí kvásek. Všechny bloggerky, k nimž chodím nakukovat, o něm píší a chválí kváskový chléb jako nejlepší delikatesu, tak jsem se do toho musela pustit taky. A měly pravdu. Takovou kůrčičku jsem už dlouho nejedla, a protože jsem zvolila variaci žitné a špaldové mouky, měla jsem i dobrý pocit z toho, že jsem udělala něco pro své zdraví. Recept jsem nalezla zde.
A toť pro tento týden vše. Je po oslavách, všichni akci přežili ve zdraví. Musím říct, že jsem se dnes dosti rozepsala, takže všem, kteří došli až sem, děkuji za pozornost:-)))

3 komentáře:

  1. Ta láhev je božíííí..... a chlebík hezčí jak z pekárny:-))
    Ajka

    OdpovědětVymazat
  2. Máte skvělé nápady Hani. My vždycky s manželem taky tápeme, co koupit rodičům .. všechno mají, nic nepotřebují.. Ale tohle je super ;-).. Lahvinka je přeci ideál dárek pro chlapy :D

    OdpovědětVymazat