úterý 31. ledna 2017

John Deer v červeném

John Deer-tak zněl název dalšího kabelkového projektu v časopise Marina Quilt v září 2013. Nejprve mě tato taška nějak moc neoslovila, nicméně neuvěřitelné se stalo skutkem a jedna už je na světě, druhá se mi u stroje teprve klube.
Kolegyňka z práce někdy před Vánoci přinesla červenobílý satén, který je údajně starší než já (takže už má nějaký ten rok za sebou), a nechtěla, aby se doma i nadále bez užitku válel. Domluvily jsme se, že jí postupně budu našívat věci, jež si vybere.
Její mladá dcera chtěla nějakou menší tašku s hodně kapsami. A právě tady začíná příběh zmenšené kabelky John Deer. Asi bych si na ni ani sama nevzpomněla, ale kamarádka Evka také někdy na podzim šila tašku pro kamarádku a vypracovala zmenšený střih. Teprve tehdy mě projekt oslovil, vzpomněla jsem si na něj začátkem ledna a rozhodla se tuto tašku kolegyňce nabídnout. I dcera souhlasila, zbývalo doladit látky, vše ostatní zůstalo na mě. Díky vzorníku jsme vybraly správný červený odstín bavlněné látky a já se pak mohla pustit do díla. Vnitřní bavlněnou látku jsem již doma měla, zakoupila jsem ji v Kössu v Moravské Třebové.

I když fotografie vznikaly venku, červený satén se mi nepodařilo zachytit v celé jeho kráse, v podstatě je barva mnohem sytější a výraznější.
 

 Během focení začalo zlehka sněžit, vločky jsou na dalších snímcích patrné.
 
 
  Tady bych řekla, že jsou barvy nejblíž reálu.


Taška je to sice malá, ale její výroba byla poměrně pracná. Avšak již teď se těším na dokončování další kabely v její původní velikosti.
Krásné sněžné dny.
H.

10 komentářů:

 1. Hezky vypracovaná taška. Parádní. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Was kann man da sagen nur Staunen und Begeistert sein du bist eine
  tolle Desingerin .
  ganz liebe bewundernde grüße karin

  OdpovědětVymazat
 3. Krásná! A ten boží vzorek! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Moc všem děkuji. Jsem ráda, že se líbí nejen mě. Jsem zvědavá, jestli se mi tak i povede její zvětšená verze:-)))

  OdpovědětVymazat
 5. Veľmi pekná, zaujimava latka, krásne vypracovane. Naozaj sa podarila. Už mám pár týždňov možno mesiacov vystrihnuté nejake tašky a tasticky,ale nejak sa mi do toho nechce. Aby to bolo pekne, treba trochu praxe a precíznosti a na to treba čas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za slova chvály. A kdo by řekl, že látka už má svá léta, že? Tedy ta červenobílá. Já jsem měla nastříháno nejprve na vnější přední část, sama jsem byla zvědavá, jak to bude vypadat, a pak mě to nakoplo samo, byla jsem zvědavá na výsledek, takže práce pak frčela jako po drátkách.Ale s tím časem je to někdy těžké, v podstatě šiju jen po večerech, když jsem doma sama.

   Vymazat
 6. Taška vypadá zajímavě, pěkně jsi nakombinovala látky. Určitě potěšila. :-) D.

  OdpovědětVymazat