středa 24. července 2013

Pojďme si společně ušít deku- 3. část

Červenec se pomalu blíží ke svému závěru a já stále neměla hotový "domácí úkol". Tyto horké dny mě příliš nelákají vystrkovat paty z domu, raději jsem ve stínu domova. Což mi také pomohlo dokopat se k šicímu stroji a vypracovat třetí panel, pro mě zatím - díky pidi okénkům - nejtěžší kousek:-)
Po bližším zhlédnutí zjistíte, že opravdu ani jeden domeček není identický:-)
 Samozřejmě i na tomto panelu se museli projít páni ježci.
 A toto je poslední páreček:-)
Hotové bloky pohromadě:
A co ještě jsme doma vyváděli? Zavařovali meruňky, vařili meruňkové knedlíky a pekli meruňkový koláč, recept najdete zde. Akorát v něm chybí kypřicí prášek, aspoň půlka sáčku, jinak těsto nevyběhne tak krásně jako na obrázku u receptu. I tak byl velice dobrý a už zmizel z talířů:-)
 Tady je vidět, jak je těsto nakonec tenoučké.
Děkuji za nakouknutí a za krásné komentáře u předchozích článků, které mě vždy povzbudí k další práci.
Hanka

7 komentářů:

 1. Teda Hani, koukám že se nenudíš:-))) Deka vypadá naprosto bombasticky! Hmm, a meruňky, takový rýžový nákyp, to bych si dala:-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na rýžový nákyp jsem si ani nevzpomněla, ale ten by byl:-) Snad příště:-)

   Vymazat
 2. Nádherné bločky, bude z toho krásná deka. Máš u bloků různé "podklady", jsem moc zvědavá, jak bude vypadat celá deka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám, dokonce tři:-) Ale ten třetí se stal mou chybou, objednala jsem špatný odstín látky, která mi docházela, takže už to tak nechám a sama jsem zvědavá, jak to dopadne:-)))

   Vymazat
 3. Te preciosa manta, está hecha con mucho gusto. Mmm!!! Ese postre debe estar riquísimo.
  Chelo

  OdpovědětVymazat
 4. Ty jsi šikula .. máš ty panely opravdu krásné .. a ti ježečce všude ;-) .. budu se muset víc snažit, abych tě maličko dohnala ;-)

  OdpovědětVymazat