čtvrtek 17. listopadu 2022

Sváteční šicí sraz ve Skotnici -listopad 2022

Co dělat, když je venku pod mrakem, prší, začíná mrznout? Tvořit:-))) Dnešní den byl k tomu jako stvořený. I takto se dá trávit a slavit státní svátek.

Do čeho všeho jsme se pustily? Některé oslovil patchwork, jiné se rozhodly šít tašky všelijakých velikostí a podle osvědčených návodů. 

Začneme taškami.

Moje sousedka Lenka už kdysi šila kabelkobatoh Alex podle Ajky. Nyní se k němu vrátila, bude to dárek pod stromeček pro její mladší dceru. Ta miluje pejsky, proto volba kočárkoviny byla jasná.


Tady jsme ji přesvědčovaly, aby přidala aplikaci s pejsky ještě na klopu. Během srazu kabelkobatoh nestihla došít, ale už nyní je jasné, že se bude líbit:-)

Jedna z nových účastnic se pustila do této taštičky. Výsledek jsem bohužel také nemohla vyfotit, protože taštičku čeká ještě malé dokončování.

Do této tašky by vešlo hodně melounů. Rýsovala se parádní cestovka. Zde jsme se ale výsledku dočkaly. Uvidíte za pár fotek.

 
 
Dnešní den byl ve znamení návratů- nejen k batohu s pracovním názvem Alex, ale i k termotašce Paule. Dá se totiž ušít i ne termo. A přitom má skvělý tvar a je velmi praktická na každodenní nočení. Tato byla také došita.


A tady už obě jsou:-)


 
Bohunka vytvořila tři parádní pytlíkobatůžky. Jako vnější materiál zvolila nádherné dekoračky.


Evka P. pokračovala v tvorbě vánočních ozdob. Část z nich mi již minulý měsíc dávala pro akci SONS a měly velký úspěch.


 Další skupina osob, do níž se řadí i má maličkost, se pustila do PW. Já potřebovala našít moc letících hus, abych mohla pokračovat v tvorbě deky (top jsem představovala v minulém článku). Zkoušela jsem dvě velikosti. Zvítězila ta menší:-) Vzniklo celkem 56 kousků.

Holky se pustily do ubrusu zobrazujícího vločku. Také jsem si na ni nařezala materiál, jen jsem zatím nic neušila.Další varianta:

Počítáme, počítáme.

Poslední:


 
Tato barevná variace se tak moc líbila, že se šila rovnou dvakrát.

Sama jsem řezala variantu se světlým pozadím a červenou vločkou.

To je vše, víc jsme toho nestihly. 
Přeji krásný svátek. 
H.

6 komentářů:

 1. Hani, to zase bylo supr setkání. Tolik krásných dárečků pod stromek jste připravily. M.

  OdpovědětVymazat
 2. ... spousta krásného šití, oblouková cestovka je parádní, moc pěkné jsou všechny patchworkové hvězdy, láká mne je taky zkusit

  OdpovědětVymazat
 3. Boli ste veľmi šikovné a naozaj krásne kúsky ste našili!!! Teším sa na ďalšie fotky dokončených ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Všechny jste neuvěřitelně šikovné, krása!

  OdpovědětVymazat