neděle 7. května 2023

Opravdu velká hromada oblečků na knihy

Aby se cítily dobře, komfortně, chtěně. 

Kdo? 

Knihy vlastní či půjčené. 

Proč?

Protože o své věci, ale i ty svěřené je třeba se řádně starat. A když na to přijde a nad knihou usnete (nebo na ní), máte skvělý polštář.-)


Ale abych byla přesná, tato hromada nevznikla jen tak. Naopak. Je to dárek. Teda alespoň 21 z nich. Zatímco 3 poputují do naší každoroční SONS akce, tu opět brzy vyhlásím. Většina zamíří do balíčku, který chystám pro své deváťáky na rozloučenou. Učitelka češtiny se chce prostě rozloučit stylově. 

 

Ne každý z žáků se stal čtenářem, nicméně věřím, že obaly si v jejich knihovničkách své místo najdou. Ať už do nich schovají svůj oblíbený kus, aktuálně čtenou literaturu, popřípadě pro něj najdou jiné využití (moje kolegyně v něm má zabalený grafický tablet).

Proč je každý obal jinak tlustý? 

Použila jsem výztuže, co dům dal - novopast 80g, termolín 180g (možná i ten těžší), sakon 80g,...Odkud mám látky? Z různých e-shopů, v nichž od svých šicích počátků nakupuji. Takže třeba i z Báječného šití (těch je ze asi většina), ale i odjinud (i z již zrušených prodejen).Doufám, že udělají radost. A nepochybně si při jejich použití na mě vzpomenou:-)))

H.

6 komentářů:

 1. Jsi báječná učitelka, kéž by takových bylo víc. Být tvůj žák, tetelím se radostí, obaly jsou opravdu nádherné :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás ve škole je takových potrefených víc:-))) Takže i v republice se jich řada najde. Díky moc:-)

   Vymazat
 2. ...pěkná nadílka, deváťáci mají moc šikovnou a hodnou paní učitelku🍀

  OdpovědětVymazat